Zdroj: Lívia Vargovčáková

Malé štartovacie byty v zrekonštruovanom internáte v Košiciach? Predstavujeme prvý z nich!

06. 10. 2021
Zdieľať

Aj celkom malý priestor sa dá zariadiť tak, aby bol štýlový, útulný a aby vystihoval svojho obyvateľa. Tieto dva minibytíky majú síce rovnaký pôdorys, no atmosféra je v nich celkom iná. Veď posúďte sami, ako sa autorkám premeny podaril prvý z nich - pre vysokoškoláčku Annamáriu.

Oba byty sú súčasťou toho istého developerského projektu, v ktorom sa pri rekonštrukcii stredoškolského internátu zmenili klasické študentské bunky na menšie dvojizbové byty s rozlohou približne 35 štvorcových metrov. Ku každému patrí aj lodžia s plochou takmer 5 štvorcových metrov, ktorá sa tiahne pozdĺž oboch izieb a je prístupná z obývačky.

Prečítajte si tiež
Štýlový a zaujímavý interiér aj v malom byte? Garsónka vo farbách roka 2021 vás o tom presvedčí

Byty zariaďovala dvojica dám z ateliéru Lotiti Home – Diana a Patrícia. Každý z nich má iného majiteľa. V prvom z nich žije vysokoškoláčka Annamária.

Ružová miska s hroznom na stolíku v obývačke

Nežnejšiu verziu kuchyne charakterizuje jemná farebná kombinácia bielej a smotanovej. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Dianinou úlohou bolo splnenie predstáv Annamárie o ideálnom bývaní z dizajnovej stránky, Patrícia sa, ako je to v tomto tíme zvykom, postarala o realizáciu. Umiestnenie kuchyne a rozmiestnenie väčších kusov nábytku bolo viac-menej dané dispozíciou a rozvodmi, štýl a farebnosť každého z bytov však určila osobnosť majiteľa a kreativita dizajnérky.

Annamáriino zadanie znelo: Vytvoriť typicky ženský interiér v neutrálnych alebo pastelových farbách. Na oživenie si želala detaily a doplnky vo svojich obľúbených odtieňoch – fialovej a staroružovej.

Do bytu sa vchádza cez malú predsienku, ktorá má sotva jeden štvorcový meter. Jej súčasťou je nika, do ktorej bolo možné umiestniť vešiak, skrinku na topánky, prípadne na mieru vyrobenú menšiu skriňu. V dámskej verzii ju autorky interiéru vybavili jednoduchou policou, vešiakmi a praktickou lavicou.

Predsieň so vstupom do bielej kuchyne

Vstup do bytu. Zdroj: Lívia Vargovčáková

Priestor sa hneď pri vstupe do bytu otvára do dennej časti, ktorú tvorí menšia obývačka s kuchynským kútom. V Annamáriinom byte sa dohodli na ženskom koncepte zariadenia, ktorého sa držali v celom interiéri.

Prečítajte si tiež
Dokonale premyslený jednoizbový byt v Trnave

V tomto duchu vybrala Diana na portáli Sashe aj zaujímavú a trochu bohémsku ručne vyrobenú dekoráciu nad televízorom.

Biela obývačka s kuchynkou v menšom byte

Zdroj: Lívia Vargovčáková

Do obývačky zvolili Diana s Patríciou jednoduché základné zariadenie – pohovku, konferenčný stolík, kresielko, resp. taburetku, vyššiu komodu a nižšiu skrinku pod televízor. Tú Annamáriinu dopĺňa ešte zasklená knižnica vedľa pohovky. Keďže knihy sú jej veľkou láskou, bolo pre ňu miesto na ne nevyhnutnosťou a zároveň splneným prianím.

Biela obývačka s barovým pultíkom a kuchyňou

Zdroj: Lívia Vargovčáková

Farby a materiály majú veľký vplyv na to, ako priestor pôsobí. Aj keď je zariadenie oboch bytov typologicky totožné a rovnako usporiadané, stačila iná farebnosť, tvarovanie detailov a štýl doplnkov a z interiéru je zrazu úplne iný pocit.

Spálňa s pracovným kútikom

V oboch spálňach urobili autorky interiéru dôležitú zmenu oproti návrhu developera – časť úložného priestoru vo vstavanej skrini obetovali a vytvorili tu pracovný kútik. Ten totiž nebolo možné umiestniť v inej časti bytu a Annamária ho nevyhnutne potrebovala na štúdium a na prácu. Zdroj: Lívia Vargovčáková

NÁŠ TIP

Potrebujete doma pracovný kút? V pôdoryse zaberie asi toľko miesta ako dvojdverová skriňa, takže môže byť pokojne aj súčasťou tej šatníkovej. A to vrátane odkladacích priestorov.

KTO TU BÝVA

Annamária, študentka Katolíckej univerzity, rada číta a venuje čas priateľom, v budúcnosti sa chce venovať práci s mládežou.

Prečítajte si tiež
Jednoizbový byt pre päťčlennú rodinu? Presvedčíme vás, že je to možné!

Profil

NEHNUTEĽNOSŤ

Dvojizbový byt s plochou 35 m2 v zrekonštruovanom internáte v Košiciach

ROZPOČET

Približne 12 000 €

AUTORKY

Návrh oboch interiérov je dielom Diany Labošovej, o realizáciu sa postarala Patrícia Adamčíková. Viac od tejto tvorivej dvojice nájdete na stránke www.lotitihome.sk.

Druhý bytík uverejníme na našom webe už čoskoro!

Text: Erika Kuhnová

Foto: Lívia Vargovčáková

Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: barový pult interiérový dizajn kuchynské linky malý byt moderné bývanie pastelove farby
Zdieľať článok

Diskusia