Zdroj: LE BON

Veľkorysý otvorený priestor s výhľadom na malebnú krajinu

27. 01. 2022
Zdieľať

Majitelia domu nás oslovili ešte vo fáze hrubej stavby, a tak sme interiér mohli navrhnúť presne podľa našich predstáv o modernom pohodlnom bývaní.

Ako sme postupovali?

Pomohli sme definovať jednotlivé obytné zóny a navrhli sme nábytok na mieru. Priestor sme rozdelili na jednotlivé miestnosti iba opticky, použitím iného materiálu na nábytok a obklad steny. Jeden prvok plynule nadväzuje na druhý. Dvere so skrytou zárubňou nadväzujú na obklad a ten nadväzuje na knižnice.

Interiér domu na kopci

Zdroj: LE BON

Samotný vstup do domu je od obytného priestoru oddelený rafinovanou stenou zo zvislých dubových latiek. Pri bočnom pohľade sa prekrývajú a zamedzujú tak pohľadu do kuchynskej časti. Ako postupujeme ďalej do domu, medzerami medzi latkami môžeme postupne nahliadnuť ďalej: do kuchyne, alebo k bazénu. Z masívnych latiek je aj obklad za televíziou.

Priestranná kuchyňa s otrovčekom

Zdroj: LE BON

Farebná paleta a materiály

Matná šedá stierka na podlahe a sukovitý dub je doplnený výraznou vínovou. Ostrovček v kuchyni a čelné plochy skríň sú z odolného kompaktného laminátu so špeciálnou nano úpravou, vďaka ktorej na matnom povrchu nevidno odtlačky prstov.

Ostrovček v kuchyni

Ostrovček v kuchyni a čelné plochy skríň sú z odolného kompaktného laminátu so špeciálnou nano úpravou. Zdroj: LE BON

Varná doska s odsávačom BORA efektívne zachytí všetku mastnotu a pachy odvedie podlahou von z miestnosti. Na nerezovom pláte grilu je možné pripraviť čokoľvek: mäso, grilovanú zeleninu alebo palacinky. S týmto riešením digestora je potrebné počítať už vo fáze hrubej stavby a do podlahy zabudovať potrubie.

Ostrovček v kuchyni

Zdroj: LE BON

Z kuchyne sa prechádza do priestrannej špajze, ktorú sme schovali za praktické zasúvacie dvere. Jedálenský stôl je vyrobený zo stredovej časti starého dubového kmeňa na stabilnej kovovej podnoži.

Pracovný stôl so stoličkou

Pracovný stôl je nenápadný, ukotvený priamo na stene. Zdroj: LE BON

Do kúpeľne sme navrhli ako ideálne riešenie nábytok z kolekcie NEXT.

Kúpeľňové zrkadlo v starom ráme

Dosky z masívneho duba a skla doplnila majiteľka zrkadlami v starých rámoch. Zdroj: LE BON

Interiér je výsledkom výbornej spolupráce s klientom, ktorý sa nebál použiť výrazné odtiene aj neopozerané riešenia, a dokonca neváhal vymeniť už inštalované stavebné prvky.

Autori interiéru LE BON

Ing. René Novák, Ing. Kateřina Zapletalová

SÚŤAŽ INTERIÉR ROKU

V rámci súťaže Interiér roka sú každoročne oceňované výnimočné súkromné i verejné interiéry navrhnuté českými a slovenskými architektmi (doma i v zahraničí), a to v siedmich kategóriách.

Viac o súťaži Interiér roku 2021

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: Interiér roku nábytok na mieru otvorený priestor
Zdieľať článok

Diskusia