Zdroj: French + Tye

Pôvodne tmavý vlhký dom dnes žiari farbami a napĺňa pozitívnou energiou

11. 04. 2021
Zdieľať

Ak máte už dosť jednotvárnych fádnych interiérov, zemitých farieb a smutných odtieňov, predstavíme vám realizáciu, ktorá vás pozitívne prekvapí. Interiér môže hrať farbami a pritom nemusí byť ani gýčový, ani pôsobiť preexponovane.

Architekti z ateliéru Office S&M zvolili pastelové odtiene a domáci sú nadšení. Ich domov je skutočne priestorom, kde ľahko načerpajú dobrú energiu. V dnešných časoch veľmi vítané! 

„Chceli sme interiér, ktorý by nebol nudný. Dostali sme odporúčania na architektov z Office S&M. Naše deti tento priestor zbožňujú – od tajných úložných priestorov až po zábavné použitie zrkadiel.

Kuchyňa a jedáleň

Na prízemí nájdete otvorenú dispozíciu s kuchyňou a jedálenským kútom. Zdroj: French + Tye

Mne osobne farby spôsobujú radosť každý jeden deň, v neposlednom rade počas lockdownu. Ako rodina sme túžili po kreatívnom, hravom domove, a táto túžba bola skutočne vypočutá – Office S&M uskutočnili hotové kúzla, a to aj s naším obmedzeným rozpočtom,“ pochvaľuje si prístup architektov pani domáca Tamsin. 

Prečítajte si tiež
Jedinečný byt v eklektickom štýle upúta snáď každého

Z vlhkej a tmavej stavby svetlý a hravý priestor

Mladá štvorčlenná rodina hľadala potešenie uprostred šedivých dní: radostný, jasný a farebný únik zo sivého Londýna. Z pôvodne vlhkej, tmavej a stiesnenej stavby sa dnes stal interiér plný prekvapení a potešenia pre každého člena rodiny. Na prízemí nájdete otvorenú dispozíciu s kuchyňou a jedálenským kútom, ktorý vznikol vďaka odstráneniu vnútorných stien, pôvodných kúpeľní a technickej miestnosti.

Tyrkysová kuchyňa s ružovými obkladačkami

Zelené terazzo v kuchyni je vyrobené z mramorovej štiepky a odrezkov z recyklovaných šamotových tehál. Zdroj: French + Tye

Žiaden tuctový nábytok, všetok navrhli architekti

Žiaden nábytok nie je z komerčných predajní, všetok navrhli samotní architekti a tiež vybrali farby, umiestnili zrkadlá a osvetlenie, aby priestoru dali dramatický efekt. V rámci celého interiéru, aj v kuchyni s jedálňou nájdete rôzne utajené úložné priestory, sokle, na ktoré sa dá vystúpiť, mäkké povrchy na relax a malé skrýše, do ktorých sa môžete bezpečne usadiť či uložiť.

Schodisko s úložným priestorom

Schodisko s úložným priestorom. Zdroj: French + Tye

Farebným základom sú tropické odtiene a tónované zrkadlá, ktoré skresľujú mierku, vytvárajú čiastkové pohľady a ďalšie zábavné svety. Zároveň na kľúčových miestach odrážajú svetlo.

Prečítajte si tiež
Premena starej vily na bývanie plné farieb

Aj vybrané materiály majú príbeh

Architekti z Office S&M vybrali materiály, ktoré majú predchádzajúcu existenciu. Povrchy sú vyrobené z roztavených, vyradených fliaš z mlieka a doštičiek na krájanie, čím vznikol lesklý, luxusný mramor použitý v kúpeľni, WC a technickej miestnosti. Zelené terazzo v kuchyni je vyrobené z mramorovej štiepky a odrezkov z recyklovaných šamotových tehál.

Kúpeľňa z roztavených fliaš

Povrchy sú vyrobené z roztavených, vyradených fliaš z mlieka a doštičiek na krájanie, čím vznikol lesklý, luxusný mramor použitý v kúpeľni, WC a technickej miestnosti. Zdroj: French + Tye

Multifunkčný nábytok a dialóg s domácimi

Každý kus nábytku má viacero funkcií. Napríklad: ružovo-modrá lavica s hrebeňovým baldachýnom slúži ako jedálenské sedenie, útulný kútik na čítanie, skriňa, kráľovský trón a kabinet na vystavenie kuriozít zhromaždených počas rodinných ciest. Nábytok i farby celý priestor rozdeľujú a zase spájajú, rámujú výhľady cez celú miestnosť. Medzi zariadením interiéru a jeho obyvateľmi vzniká intenzívny dialóg. Vrcholy a oblúky nábytku odkazujú na okolité budovy a mesto.

Chodba so schodiskom

Chodba. Zdroj: French + Tye

Ani Catrina Stewart, zakladateľka spoločnosti Office S&M nešetrila pochvalami – na margo investorov: „Tamsin a Max nám poskytli fantastické informácie, vytvorili sme pre nich úžasný domov, ktorý odráža osobnosti ich rodiny a náš profesionálny étos, vrátane našej lásky k farbe a nápaditému dizajnu.“ 

Prečítajte si tiež
Znovuzrodenie vlhkého bytu na prízemí: Vysoký strop, priznané trámy a farebný interiér

„MO-tel house“ 

Architektonický ateliér: Office S&M

Lokalita: Londýn, Veľká Británia

Realizácia: 2020

Plocha: 55 m2

Sabína Zavarská

Foto: French + Tye

Kategória: Návšteva
Tagy: farby v interiéri nábytok na mieru recyklované materiály rodinný dom terrazzo úložné priestory
Zdieľať článok

Diskusia