Zdroj: Westwing

Svoje šťastie našli v dome na Malorke s pôsobivou dovolenkovou atmosférou

12. 09. 2021
Zdieľať

Nemecká moderátorka Nazan Eckles našla na severe Malorky svoj vysnívaný dom, v ktorom trávi s rodinou každú voľnú chvíľu.

Drevo a kameň sú základné stavebné materiály celého objektu. Na vonkajšej krytej terase je položená svetlá dlažba a okrem klasického jedálenského stola aj ratanový nábytok doplnený svetlými vankúšmi. Terasa slúži rodine ako vonkajšia obývačka, a to nielen na stolovanie, ale napríklad aj na cvičenie jogy.

Terasa s ratanovým nábytkom v dome na Malorke

Zdroj: Westwing

Farebne jednotný exteriér sa nesie v kombinácii bielej, čiernej a sivej. Tú dopĺňajú všadeprítomné rastliny a kríky v terakotových kvetináčoch a ratanové kreslá.

Prečítajte si tiež
Moderná víkendová usadlosť nadviazala na tradičnú ľudovú architektúru

Dom aj exteriér ladí s okolitou prírodou, nesnaží sa ju predbehnúť vo veľkoleposti. „Len čo som dom zbadala zvonku, okamžite som sa doň zamilovala. Rekonštrukciu sme naplánovali tak, aby si tu mohli bez problémov oddýchnuť aspoň dve rodiny s deťmi.“

Ratanový okrúhly stolík a útulné sedenie na terase

Zdroj: Westwing

Priestor okolo bazéna je zariadený veľmi útulne. Nechýba koberec, závesné hojdacie kreslo, lavice a množstvo vankúšov a príjemných doplnkov. Neviete, kam sa skôr usadiť a užívať si stredomorskú atmosféru, ktorá tu na vás dýcha z každého kúta. Biela dlažba okolo bazéna umocňuje krásny tyrkysový odtieň vody a vytvára dokonalé zázemie na letný relax. Kreslá a stoličky Nazan vyberala z ponuky Westwing. Keď Nazan s manželom dom objavili, dostalo ich aj množstvo všadeprítomnej zelene. Tú priebežne dopĺňajú o ďalšie a ďalšie stromčeky a kríky typické pre danú oblasť.

Prečítajte si tiež
Dom, ktorý vzbudzuje emócie: Svahovitý a úzky pozemok nemusí byť problém

V interiéri sa manželia rozhodli pre neformálny stredomorský vzhľad, ktorý je moderný a zároveň útulný. Steny sú natreté na bielo, nechajú vyniknúť drevené okná, ale aj rôzne prírodné dekorácie. Okrúhle zrkadlo v slamenom ráme oproti jedálenskému stolu dodáva elegantne zariadenému priestoru nádych štýlu boho.

Keď otvoríme dvere nášho domu, okamžite pocítime dovolenkovú atmosféru, ktorej sa nič nevyrovná. Rovnako chceme, aby sa tu každý, kto nás navštívi, cítil príjemne ako doma.

Nazan, majiteľka

Otvorená koncepcia domu bola cieľom prestavby. Počas rekonštrukcie si manželia dali záležať na vytvorení veľkých miestností, ktoré na seba nadväzujú, ako napríklad kuchyňa, jedáleň a obývacia izba. V dome sa podľa ich slov vždy paralelne dejú viaceré činnosti. Jeden pracuje, druhý varí, deti sa hrajú – vždy sú však pri tom spolu.

09_Westwing Homestory Nazan Eckes (64)

Ústredným prvkom obývacej časti je čierny okrúhly konferenčný stolík. Svojím tvarom evokuje spájanie, ktoré je v tejto rodine dôležité, a dodáva celku potrebný kontrast. Zdroj: Westwing

Nazanin manžel Julian je umelec a jeho diela plné farieb a energie dodávajú priestoru punc originality a rozbíjajú farebnú a materiálovú jednoliatosť. A tak je to dobre.

Prečítajte si tiež
Moderná interpretácia typického vidieckeho domu prekvapuje atmosférou

Aj v interiéri sa opakujú kameň, drevo a jemné farby, ktoré korešpondujú s okolitou prírodou. Nazan zostala verná farbám, ktoré má rada aj vo svojom dome v Kolíne: čiernej, bielej, krémovej a antracitovej. Okrem toho kombinovala rôzne farby a materiály tak, aby nepôsobili sterilne, ale zdôrazňovali stredomorskú atmosféru. Skrátka, takto vyzerá jej vízia moderného rodinného interiéru, kde spolu s manželom a dvomi synmi radi hostia priateľov.

Žena pri krbe v obývačke držiaca rám s fotografiou

Zdroj: Westwing

DOBRÝ TIP

Absolútne nevyhnutným štýlovým doplnkom v interiéri sú podľa Nazan vázy. Prirovnáva ich k šperkom k oblečeniu.

Aké sú tajné Nazanine tipy na pekné miesta na Malorke? Najkrajšia pláž je podľa nej Port de Pollença, kde sa ani v hlavnej sezóne toho veľa nedeje a rada si tam ráno zabehá. Skvelé sú podľa nej i miestne trhy, kde si viete vybrať z krásnych ručne robených šperkov či plážových textílií. No najlepšie, čo podľa nej na tomto čarovnom ostrove môžete robiť, je sedieť vonku večer na terase počas teplých letných večerov a vlastne nerobiť vôbec nič.

Text: Katarína Barošová
Foto: Westwing
Zdroj: Časopis Môj dom

Kategória: Návšteva
Tagy: boho štýl dizajnový nábytok exotické doplnky moderné bývanie ratanový nábytok rekonštrukcia rodinný dom víkendový dom
Zdieľať článok

Diskusia