Obývacia izba v prírodnom štýle s komodou a koženými stoličkami
Zdroj: shutterstock.com

V roku 2023 zavládne v interiéri pohodlie a útulnosť

26. 01. 2023 Zdieľať

Plánujete update vášho interiéru alebo sa práve sťahujete? V tom prípade vás asi bude zaujímať, kam sa uberajú tento rok interiérové trendy. Nadvláda strohého minimalizmu je na ústupe. A to už niekoľko rokov. V bývaní sa tento rok ešte výraznejšie budú presadzovať pohodlie a útulnosť, a to hlavne vo forme vintage štýlu. Pri nábytku sa o slovo hlási úcta k histórii, hľadanie nového v starom, recyklácia. Aké sú trendy bývania na rok 2023?

Kus prírody

Nielen drevo, ale aj koža, ratan, bavlna, slama, sysal, dokonca aj kameň sú zásahom do čierneho. Prírodný „look“ sa objavuje nielen na nábytku a interiérových doplnkoch, ale aj na vertikálnych či horizontálnych plochách – teda stenách alebo podlahách.

Organika

Organické tvary, ktoré už niekoľko rokov využíva architektúra, sa sťahujú aj do interiéru. Oblé tvary nahradia hrany, čo nábytok a bytové doplnky urobí bezpečnejšími. Dizajnéri predpovedajú, že zo zaužívaných hladkých plôch sa postupne prejde na hmatateľnejšie povrchy.

Priestranná obývacia izba s vínovočerveným kobercom, drevenou komodou a okrúhlym konferenčným stolíkom

Zdroj: shutterstock.com

Comeback farieb

Z piedestálu pomaly ustupuje dominancia bielej, sivej a béžovej, viac sa presadzujú tóny z teplého farebného spektra. A takisto sýtejšie tóny.

Farebné hity 2023

  • víťaz: Viva Magenta
  • jemná zelená
  • sivomodrá
  • dymové odtiene v kombinácii s prírodným drevom a jemnými pastelmi

Celý článok si môžete prečítať na webe vdobrom.sk.

Kategória: Navrhovanie interiéru Nezaradené
Tagy: interiérové trendy
Zdieľať článok