Správny krok k dokonalej záhrade

Správny krok k dokonalej záhrade

21. 04. 2020
Zdieľať

Pekná záhrada a upravené okolie dotvára celkový dojem každého domu. Jedným z dôležitých estetických a funkčných prvkov sú aj kvalitné záhradné dlažby či platne. Podčiarknu nielen celkový charakter záhrady, ale taktiež zabezpečia stabilitu terás, chodníkov, príjazdových ciest či iných častí domu, ktoré denne využívate.

Výrobca stavebných materiálov, spoločnosť Leier Baustoffe SK, má vo svojom portfóliu aj záhradné prvky kategórie KAISERSTEIN, ktoré vyrába tak, ako všetky ostatné produkty z prírodných materiálov. Ich interiérové aj exteriérové dlažby a platne ponúkajú neobmedzené možnosti farebných, tvarových, rozmerových a povrchových prevedení. Moderná výrobná technológia v spojení s tradičným ručným opracovaním garantuje najvyššiu kvalitu, skvelé vlastnosti a spokojnosť aj náročného zákazníka. Dlažby výborne odolávajú slnečnému žiareniu a zahrievajú sa menej ako asfalt, čo výrazne napomáha optimalizácii miestnej mikroklímy. Osvedčenie CE im zas zabezpečuje nešmykľavosť, mrazuvzdornosť či odolnosť voči posypovým soliam a technológia KAISER-clean zas jednoduché čistenie. Dlažby sú totiž priamo vo svojej vnútornej štruktúre hydrofobizované, čo znamená, že odpudzujú vodu a len v minimálnej miere nasávajú vlhkosť. Nečistoty, mastnota či dokonca olejové škvrny nemajú šancu dostať sa do hlbších vrstiev. Na bokoch dlažobných tvaroviek sa nachádzajú výstupky, ktoré vytvárajú tzv. zámok. Tento systém zabezpečí mechanickú odolnosť voči posunu a garantuje dlhodobú životnosť i vzhľad. Okrem toho zvyšuje polohovú stabilitu osadených tvaroviek proti pôsobiacim vodorovným silám vytváraným pri rozbehu, spomaľovaní či zmene smeru jazdy vozidiel.záhradné platne
Leier Baustoffe SK, s. r. o.

Medzi najobľúbenejšie produkty patrí dlažba Vivendo, ktorá má jednoduchý tvar a pekné farebné prevedenie. Ušľachtilé prírodné kamenivo na povrchu dlažby prepožičiava každej vydláždenej ploche nezameniteľné čaro. Už na prvý pohľad upúta a podčiarkne krásu domu. Jej nášľapná vrstva je z kremičitého piesku kvôli zvýšeniu oteruvzdornosti. Dlažba má elegantné skosenie hrán a dodáva sa v kombinovanej forme balenia, pričom každý m2 obsahuje tvarovky troch rozmerov. Celkovo je vhodná aj pre zaťaženie osobnými vozidlami.

Ďalšou veľmi obľúbenou je dlažba Mercato, ktorá má tieňovaný povrch, nerovnomerne otlčené hrany a jedinečný rustikálny vzhľad. Svojou prirodzenou farebnosťou vytvorí v záhrade veľmi príjemnú atmosféru. Má hladký povrch a kombinácia dvoch rozmerov umožňuje vytvoriť plochy s rôznymi vzormi. Vďaka skrytým dištančným výstupkom je pokládka veľmi jednoduchá a rovnako ako pri predchádzajúcom type, aj jej plochu možno pokojne zaťažiť osobnými vozidlami.záhradné platne
Leier Baustoffe SK, s. r. o.

Okrem dlažieb sú často využívané aj záhradné platne. Povrch platne Euroline prezentuje najušľachtilejšie kamenivo Európy. Jeho prirodzené farby na terasách krásne vynikajú, a to aj bez použitia akýchkoľvek farbív. Špeciálne jemné brokovanie zas vyzdvihuje autentickú štruktúru tohto kameniva. Platne sú použiteľné v interiéri aj exteriéri a pokládka sa robí so škárovacími krížikmi.

Vlastnosti jednotlivých výrobkov sa vždy mierne líšia a je len na vás akú kombináciu uznáte za tú najvhodnejšiu. S dlažbou od spoločnosti Leier však určite získate pre svoj dom partnera na celý život, ktorý vám bude výborne slúžiť.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.

Pribylinská 3
831 04 Bratislava
Tel: 02/ 44 888 846
www.leier.sk
leier@leier.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti Leier Baustoffe SK s.r.o.

Kategória: Podlaha, dlažba
Tagy: exteriérové dlažby záhradná architektúra záhradné platne záhradné prvky
Zdieľať článok

Diskusia