Zdroj: Austrotherm

Zatepľujte chytro so sivým polystyrénom Austrotherm GrEPS® Reflex

04. 10. 2022 Zdieľať

Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS® Reflex je inovatívny produkt upravený špeciálnou reflexnou povrchovou vrstvou. Je vhodný na zateplenie obvodového plášťa rôznych typov novostavieb ako aj na dodatočné zateplenie starších domov. Môžete ho teda využiť na obnovu svojho domu, na ktorú je možné získať dotáciu.

Chystáte sa zatepľovať? Využite špeciálnu akciu až do 14. 10.

Pri kúpe sivého polystyrénu Austrotherm GrEPS® 70 Fasádny Reflex hr. 10, 15 alebo 20 cm na plochu 130 m2 k nemu dostanete zdarma 450 kg špeciálnej lepiacej stierky Baumit StarContact. Akcia platí do 14. 10. 2022. Počas nej je aj reflexný náter zdarma.

Letná akcia Austrotherm

Zdroj: Austrotherm

Môžete so sivým polystyrénom Austrotherm ušetriť?

Na zateplení fasády môžete na energiách na vykurovanie ušetriť až 16 %, pri porovnaní zateplenia fasády sivým a bielym polystyrénom rovnakej hrúbky. Sivý polystyrén Austrotherm GrEPS® je výborná alternatíva aj na obnovu starších domov, na ktorú môžete pri splnení daných podmienok získať finančný príspevok. Obnova rodinných domov je súčasťou Plánu obnovy a odolnosti SR. Dodatočným zateplením svojho staršieho rodinného domu môžete znížiť jeho energetickú náročnosť a ušetriť na účtoch za energie.

Prečo je sivý polystyrén Reflex chytré riešenie na fasádu?

Najväčšou výhodou tepelnoizolačnej dosky Austrotherm GrEPS® 70 Fasádny Reflex je, že má špeciálnu povrchovú úpravu. Je pokrytá reflexnou vrstvou, ktorá počas teplých slnečných dní zabraňuje prehrievaniu polystyrénu.

Zateplenie fasády

Zdroj: Austrotherm

  • špeciálna reflexná povrchová vrstva zjednodušuje v letnej sezóne aplikáciu izolačných dosiek
  • reflexný náter minimalizuje negatívny vplyv UV žiarenia a eliminuje sa povrchová teplota na izolácii v priebehu jej aplikácie

Vďaka prímesi grafitu má sivý polystyrén lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako biely polystyrén – až o 23 %. Znamená to, že v pri rovnakej hrúbke dosahuje vyššie úspory tepla ako biely polystyrén. Alebo na dosiahnutie rovnakých tepelnoizolačných parametrov vám stačí sivý polystyrén menšej hrúbky. Úspora hrúbky ušetrí nielen potrebný objem izolácie, ale aj pomocné materiály. Stačí použiť napr. kratšie kotvy, parapety, užšie atikové plechy, ostenia okien.

Tepelná izolácia obvodovej steny(fasády)_Austrotherm GrEPS Reflex

Tepelná izolácia obvodovej steny (fasády) Austrotherm GrEPS Reflex. Zdroj: Austrotherm

Zatepľovanie s tepelnoizolačnými doskami Austrotherm GrEPS Reflex si nevyžaduje špeciálne postupy. Práca s  grafitovým polystyrénom je vďaka nízkej hmotnosti jednoduchá, ľahko sa s ním manipuluje. Nie je potrebné pri práci s ním používať špeciálne nástroje.

Sivý polystyrén je vhodný aj na zateplenie strechy či podlahy

Mimoriadne efektívny a čoraz viac používaný materiál na zateplenie podlahy je  sivý (grafitový) polystyrén Austrotherm GrEPS. Sivé tepelnoizolačné dosky Austrotherm Greps s vynikajúcimi vlastnosťami sa osvedčili ako účinné a hospodárne riešenie na vytvorenie efektívnej tepelnej, ako aj zvukovej izolácie pri všetkých typoch podláh.

  • Pomocou tepelnoizolačných dosiek Austrotherm GrEPS sa môže zabrániť úniku tepla do základových konštrukcií.
  • Pri väčších hrúbkach izolantov je s použitím Austrotherm GrEPS možné uvažovať o menších hrúbkach, čo sa odrazí na menšej konštrukčnej výške, a tým na znížení nákladov na výstavbu.
Zateplenie podlahy

Zateplenie podlahy. Zdroj: Austrotherm

Straty tepla nedostatočne zaizolovanou strešnou konštrukciou predstavujú pri rodinných domoch až 40 % z celkových tepelných strát. Spoločnosť Austrotherm ponúka spoľahlivé riešenia pre zateplenie šikmej
aj 
plochej strechy.

  • Pri zatepľovaní striech preferujte materiál, ktorý má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. V prípade porušenia strechy mu nesmie vadiť voda. Pri inštalácii sa s ním musí ľahko manipulovať, teda rozhoduje aj hmotnosť. V neposlednom rade má rozmerovú a tvarovú stálosť. Taký je sivý polystyrén Austrotherm GrEPS. V porovnaní s bielym EPS umožňuje dosiahnuť až o 23 % lepšie tepelnoizolačné vlastnosti pri rovnakej hrúbke materiálu.

Viac na www.reflex.austrotherm.sk

Zdroj: PR článok Austrotherm, s. r. o.

Kategória: Steny a fasády
Tagy: stierky zateplenie polystyrénom zatepľovacie systémy
Zdieľať článok