zabalené vianočné darčeky
Zdroj: istock.com

Kreatívne tipy na balenie vianočných darčekov

16. 12. 2020
Zdieľať

Výnimoční ľudia – tí, ktorí sú vo vašom živote najdôležitejší, si zaslúžia špeciálnu pozornosť. Prejavíte im ju nielen výberom vhodného darčeka pod stromček, ale aj originálnym balením darčekov. Hlavným trendom tohtoročných Vianoc sú prírodné materiály. Vyčarujete z nich hravé a vtipné obaly na darčeky pre každú vekovú kategóriu.

kreatívne balenie vianočných darčekov

Zdroj: istock.com

Kupovaný baliaci papier je síce pekný, elegantný, rozprávkový, ale nikdy nie je taký osobný ako obal, ktorý vyrobíte vlastnoručne. Netreba veľa. Stačí trošku fantázie a zručnosti.

Prečítajte si tiež
Inšpirujte sa! Tipy na vianočné darčeky od redakcie Môj dom

Kreatívny obal pre deti

Potrebujete len základný biely alebo krémový baliaci papier, pár voskoviek, ozdobnú lepiacu pásku a špagát. Zabaľte darček do baliaceho papiera, nakreslite naň obľúbený vzor dieťaťa alebo náznak toho, čo sa nachádza vo vnútri (len obrysy obľúbenej postavičky, domčeka a podobne). Na vrch prilepte dekoratívnou lepiacou páskou tri-štyri voskovky a pripíšte k obrázku: „Vymaľuj!“

Ak bude dieťatko priveľmi nedočkavé, môžete sa dohodnúť, že baliaci papier si vymaľuje, keď darček otvorí. Prípadne mu môžete na rub papiera dopísať ďalšiu úlohu: aby nakreslilo, ako sa z darčeka teší alebo čo má na Vianociach najradšej – veď prázdniny sú dlhé.

kreatívne balenie vianočných darčekov

Zdroj: istock.com

Prírodný dekoratívny predmet

Nepotrebujete pestré stuhy či nálepky od výmyslu sveta. Krajší efekt dosiahnete, keď za špagát či tenkú stuhu jednoducho zabaleného darčeka pripevníte maličkosť. Vianočnú atmosféru dotvárajú nielen kúsky vetvičiek v úlohe dekoratívneho predmetu, ale môžete vyskúšať aj iný prírodný materiál: šišky, vetvičku imela, bylinky, kvet.

Pekne vyznieva aj sušená levanduľa. Alebo, hoci mini medovníček napečený pre tento účel s výrezom uprostred, ktorý charakterizuje obdarovanú osobu.

kreatívne balenie vianočných darčekov

Zdroj: istock.com

Bodkovaný papier z gombíkov

Darčeky zabalené do bodkovaného papiera pôsobia pod moderným stromčekom veľmi trendovo. Či už si ich vyrobíte sami alebo kúpite v obchode, máme pre vás typ na ozvláštnenie. Takto zabalený darček ozdobte veľkým gombíkom v rovnakej farbe, ako je farba bodiek na papieri. Alebo zvoľte kontrast.

Prečítajte si tiež
Originálne vianočné dekorácie, ktoré vyrobíte aj z nepotrebných vecí

Gombík pripevnite na darček hrubšou vlnou alebo špagátom, ktorý omotáte okolo darčeka. Najlepší efekt dosiahnete, ak nájdete taký veľký gombík, aby sa dal špagát prestrčiť priamo cez jeho dierky.

kreatívne balenie vianočných darčekov

Zdroj: istock.com

kreatívne balenie vianočných darčekov

Zdroj: istock.com

Ekologické balenie, ktoré poteší

Trápi vás, koľko odpadu zostáva po rozbalení darčekov v podobe papierov a stúh? Zvoľte si jednoduchšiu cestu, pri ktorej nič nevyhodíte. Stačí troška zručnosti. Z prírodnej látky s výraznou textúrou – napríklad ľan, ušite jednoduchými stehmi vrecúška, do ktorých vložíte darčeky. Potom ich stačí previazať stuhou alebo špagátom, prípadne ozdobiť dekoračným predmetom a máte hotovo. Vrecúška môžete použiť na ďalší rok alebo do nich „obliecť“ kvetináče, nádoby na strukoviny a cestoviny, ktoré máte v kuchyni, kozmetiku.

kreatívne balenie vianočných darčekov

Zdroj: istock.com

Prečítajte si tiež
Čo by ste mali vedieť pred kúpou živého vianočného stromčeka

Sabína Zavarská
Foto: istock.com

Kategória: Dekor
Tagy: balenie darčekov Vianoce vianočné darčeky
Zdieľať článok

Diskusia