Zdroj: istock

Trávime čoraz viac času doma. Ako pripraviť domácnosť na rok 2021?

06. 01. 2021
Zdieľať

Po roku, keď sme strávili veľa času medzi štyrmi stenami, meníme k svojej v domácnosti aj prístup. Ako sa nový (síce nechcený, ale zatiaľ potrebný životný štýl) premietne do interiérových trendov roku 2021? Hlavným motívom je spríjemniť, upokojiť, zjemniť a harmonizovať.

Urobte upgrade pracovnej zóny

Väčšina z nás si počas roka 2020 vyskúšala prácu na diaľku, prípadne online štúdium. Preto je veľmi logickým a očakávaným trendom do najbližších mesiacov vylepšenie domácej pracovne. Špeciálne je to dôležité, keď v domácnosti pracujete formou home office viacerí. Aby ste sa navzájom nerušili, potrebujete pokojné, ale predsa len do istej miery separované prostredie.

Prečítajte si tiež
Ako si upraviť byt, aby ste v ňom dokázali odbúrať stres

Zaujímavou novinkou sú jednoduché skladacie pracovné stanice pripomínajúce stan v tvare kocky alebo kvádra. Možno vtipné, ale v rodinách, kde je viacero osôb pracujúcich z domu a je na to priestor, celkom inteligentné riešenie. Takto budú členovia domácnosti vedieť, kedy ste v práci – kedy vás nemajú vyrušovať.

Videokonferencia z domu

Miesto na videokonferenciu by malo byť tiché. Zdroj: istock

Trendom domácich pracovní budú hrejivé farby, ktoré v čase neistoty dodajú pocit pohodlia a energie. Nezabúdajte na to, že prirodzené osvetlenie zvyšuje produktivitu a multifunkčný nábytok robí zázraky aj v malých bytoch!

Pozvite pozitívnu energiu

Neporiadok, prach, neusporiadané riady či oblečenie vytvárajú automaticky negatívne pocity. Základom duševnej pohody a celkového zdravia je čistý a uprataný domov. Uvoľnite priestor, aby mohol dýchať, nezabudnite pretriediť ani veci v pivnici a v špajze.

Šatník predtým a potom

Je veľmi dôležité usporiadať si aj veci v šatníku. Zdroj: istock

Doprajte si relax vďaka teplej neutrálnej palete

Teplé neutrály sú podľa interiérových dizajnérov nevyhnutnosťou roku 2021, pretože pomáhajú vytvoriť relaxačnú atmosféru. Vyskúšajte to s odtieňmi: hrdzavá, okrová, farba ovsených vločiek.

Sedačka s dekami a vankúšmi

Odtiene hrdzavej dodajú vášmu interiéru hrejivý pocit. Zdroj: istock

Vytvárajú jednoduchý, elegantný základ, ktorý vám umožní zaujímavo vrstviť farby. Ďalšou teplou neutrálnou farbou na experimentovanie je kombinácia sivej a béžovej farby. Zemité vlastnosti tohto odtieňa vnesú do každej miestnosti upokojujúci pocit.

Pohrajte sa s tapetou

Kuchyňa v škandinávskom štýle

Vďaka tapete si vyčarujete kuchyňu v škandinávskom štýle. Zdroj: istock

Použitie tapiet v niektorých miestnostiach ich oživí farbami, vzormi a textúrami. Trendy v tapetách smerujú k experimentálnejšiemu a prírodne inšpirovanému prístupu, medzi najobľúbenejšie patria 3D textúry, neutrálne farby a udržateľné materiály. Samozrejme, aj jasné a odvážne vzory tapiet budú populárne. Avšak tohtoročné trendy zdôrazňujú, že na to, aby sme sa vyjadrili, nemusíme kričať.

Experimentujte s čiernou

Art deco interiér

Nebojte sa čiernej. Váš interiér dostane punc elegancie. Zdroj: istock

Čierna vôbec nemusí byť depresívna, ani iným spôsobom negatívna. Naopak, ak ju správne použijeme, dodá interiéru punc elegancie, nadčasovosť a sofistikovanosť. Najlepšie funguje v kontraste s bielou alebo jemnými zemitými odtieňmi. Kombinovaním kontrastných detailov získame mimoriadne štýlový interiér.

Sabína Zavarská
Foto: istock

Kategória: Dizajn
Tagy: dekorácie domáca pracovňa home office interiérové trendy Sme doma
Zdieľať článok

Diskusia