Zdroj: Veronika K.

VÁŠ TIP: Vysnený rodinný dom, pri ktorom pomáhala celá rodina

15. 10. 2020
Zdieľať

Domček sme začali stavať asi pred dvoma rokmi. Keďže momentálne žijeme väčšinu roka v zahraničí, všetko trvalo trosku dlhšie. Veľmi nápomocná nám bola manželova rodina a rodinný známy. A ako to už na dedine býva, skoro každý, kto nám s domčekom pomáhal, bol rodina.

S projektom nám pomohol pán architekt Peter Neilinger. Pri plánovaní sme museli pristúpiť ku kompromisu – môj manžel chcel poschodie a ja nie. Vznikla nám tak malá galéria s terasou nad garážou, kadiaľ sa nám na jeseň a v zime dostanú dovnútra slnečné lúče.

Dvojpodlažný rodinný dom s tehlovým obkladom

Zdroj: Veronika K.

Dvojpodlažný rodinný dom s tehlovým obkladom

Zdroj: Veronika K.

Spálňovú časť máme oddelenú dlhou chodbou, v ktorej postupom času plánujeme zhromažďovať obrazy. Keďže som aj ja tvorivý človek, možno si aj zopár mojich diel nájde niekde miesto.

Prečítajte si tiež
VÁŠ TIP: Ako sme si počas karantény vynovili bývanie
terasa rodinného domu s posedením a so slnečníkom

Zdroj: Veronika K.

Všetky interiérové doplnky sme vyberali spoločne s manželom. Keďže väčšinu času žijeme v zahraničí, myslím, že sme boli aj trošku ovplyvnení architektúrou, ktorú sme videli v Británii a v Nórsku.

otvorený spoločenský priestor domu so schodiskom a s priznanými trámami

Zdroj: Veronika K.

Čo sa týka exteriéru, veľmi sa mi páči industriálny štýl a stará tehla. Odzrkadlilo sa to na obklade domu a na oplotení. Po obložení celého domu páni robotníci skonštatovali, že už tehlu nechcú v živote vidieť.

Prečítajte si tiež
VÁŠ TIP: Svojpomocne navrhnutá a zariadená obývacia izba
jedálenský stôl zo starého dreva

Zdroj: Veronika K.

O interiéri som už dlho mala jasnú predstavu. Počas zháňania inšpirácií ma bavilo pozerať fotky na pintereste a na vašej stránke. Niečo som si poukladala a neskôr som fotky dávala nejako dokopy.

obývacia stena z dreva a zavesené kachle

Zdroj: Veronika K.

Kuchynskú linku som si vysnívala zo starého dreva. Našla som len zopár ľudí, ktorí so starým drevom pracujú. Mala som šťastie na vynikajúceho stolára, pána Horňáka, ktorý robí všetko s veľkou láskou.

kuchynská linka zo starého dreva

Zdroj: Veronika K.

S kuchynskou linkou sme boli nadmieru spokojní, tak som si od neho dala vyrobiť aj ďalšie veci. Zo starého zvyškového trámu mi môj brat vyrobil konferenčný stolík.

Prečítajte si tiež
VÁŠ TIP: Svojpomocná renovácia klasickej desaťročnej kuchyne
konferenčný stolík zo starého trámu

Zdroj: Veronika K.

Veľa obrazov a doplnkov v interiéri pochádza od môjho otca, ktorý bol akademický sochár. Páčia sa mi pekné veci, ale takisto tie, ktoré majú hlbší zmysel. Presne to sú umelecké veci, ktoré tu po nás zostávajú.

okrúhle zrkadlo s umývadlom

Zdroj: Veronika K.

Na pozemku sa ešte nachádza záhradný domček a posilňovňa, keďže ja aj manžel sme športovci. Po prvom lete strávenom v novom dome máme na ďalšie leto v pláne zaobstarať si bazén.

Text a foto: Veronika K.

Kategória: Kúpeľňa, WC Vaše tipy
Tagy: industriálny štýl rodinný dom tehlové fasády tehlový obklad
Zdieľať článok

Diskusia