Zdroj: Lenka Némethová

Zo spálne máte mesto ako na dlani, na lodžii súkromie a prírodu. Bytu na bratislavskej Kolibe by sa odolávalo len ťažko

21. 12. 2023
Zdieľať

Na mieste niekdajších bratislavských vinohradov sa honosí rezidencia Grand Koliba s prekrásnym výhľadom na panorámu mesta. V jednej z nízkych budov sa nachádza trojizbový byt určený na prenájom. Architekt Marek Abramovič vytvoril dizajn interiéru, ktorý láka nadštandardom a ucelenou koncepciou bez vplyvu finančného limitu na jeho kvalitu a vizuál

Investičná nehnuteľnosť je súhrnom mnohých pozitív. Charakter obytnej zóny s komfortom rodinného domu, moderné prostredie, ľahká dostupnosť do centra mesta a dispozičné riešenie s orientáciou na dve strany obytného domu – na zelený svah s bujnou vegetáciou a Bratislavu.

Lahodí oku i zmyslom hmatu

Príjemný dojem násobí zariadenie bytu podľa aktuálnych trendov. Prírodné materiály, svetlé farby, minimalistický dizajn a drevená dubová podlaha sú zárukou perspektívneho bývania.

Dennú zónu tvorí vstupný priestor, chodba a priestranná obývacia miestnosť s kuchyňou a lodžiou.

„Prioritou návrhu bolo umocnenie otvoreného priestoru, pričom dominantným prvkom je integrovaná nábytková zostava, ktorá plynie celou vstupnou časťou a plynule prechádza do obývacej časti a chodby,” upresňuje autor interiérového riešenia bytu s rozlohou 85,6 m2. Vstupnú časť opticky rozširuje zrkadlová stena, súčasť nábytkovej zostavy.

Prečítajte si tiež
Z terasy v žalostnom stave je dnes najobľúbenejšie miesto bytu. Tento úžasný nápad z nej urobil dokonalé miesto na relax

Ďalším výrazným prvkom je lamelový obklad s inštalovaným televízorom a pozdĺžnou samonosnou skrinkou. Ideálne zapĺňa plochu steny a umocňuje charakter spoločenskej zóny. Priestor obývacej izby pôsobí s minimom zariadenia uvoľnene. O pohodlie domova dbá viacmiestna sivá sedačka s kobercom s tónom v tóne. Tmavý okrúhly konferenčný stolík farebne nadväzuje na veľkoformátové okno.

Časť obývačky so sivou sedačkou a okrúhlym konferenčným stolíkom.

Nadštandardný trojizbový byt sa nachádza na mieste niekdajších bratislavských vinohradov. Zdroj: Lenka Némethová

Ukážkové predĺženie obývacej izby

Priestranná lodžia vybavená preskleným zábradlím a exteriérovou drevenou podlahou je dokonalým predĺžením obývacej izby. Zarámovaný zelený strmý svah pripomína pri pohľade z bytu živú tapetu a vnáša do interiéru pokoj. Extrémny terén je neprístupný, obyvateľom bytového domu je bezpečne dopriate súkromie.

Prečítajte si tiež
Toto sme pred vstupom dovnútra nečakali. Svojpomocne zariadený byt nás prekvapoval na každom kroku

Kuchynská linka v tvare U so zabudovanými spotrebičmi je rovnomernou kombináciou odtieňa hodvábnej šedej a dubovej dyhy v nadčasovom dizajnovom prevedení. Medzi sedačkou a linkou je umiestnený kuchynský stôl so štyrmi čalúnenými stoličkami. Kuchyňa sa nachádza v osi kolmo na vstup.

Súkromná zóna pozostáva zo spálne, detskej izby, hygienického zázemia, samostatného WC a šatníka, ktorý je situovaný za otvárateľnou nábytkovou konštrukciou. Miestnosti sú prístupné z krátkej chodby naľavo.

Pohľad na chobu v byte lemovanú zrkadlovou stenou a ukončenou vstupom do bytu.

Zrkadlová stena pri vchode do bytu priestor opticky zväčšuje. Zdroj: Lenka Némethová

Spálňa s piatimi hotelovými hviezdičkami

„Priestor spálne sa vyznačuje použitím nábytkového obkladu a zrkadlovej steny, ktoré sú súčasťou A-typovo navrhnutej postele s nočnými stolíkmi s integrovaným bezdrôtovým nabíjaním,“ vysvetľuje podrobnejšie svoje zámery architekt.

Prečítajte si tiež
Ako zväčšiť jednoizbový byt bez stavebných zásahov? Majiteľ mal na to presne vymedzený rozpočet, ktorý nesmel prekročiť

K spálni prislúcha lodžia približne v polovičnej veľkosti jej rozlohy. Veľkoformátové okná na šírku izby interiér zapĺňajú prirodzeným svetlom, ktorý dýcha luxusom hotelových apartmánov. Prítomnosť izbových rastlín rôzneho vzrastu v byte vytvára príjemnú atmosféru domova. Ani spálňa nie je výnimkou.

Detská izba má obdĺžnikový pôdorys. Kapacitne pojme jednu posteľ, písací stôl a skriňu. Nájomníci ju môžu využiť aj ako pracovňu alebo hosťovskú izbu. Jediná obsahuje tradičné okno.

Záber na manželskú posteľ v spálni.

Nočné stolíky pri posteli sú vybavené integrovaným bezdrôtovým nabíjaním. Zdroj: Lenka Némethová

Užívateľský komfort a dizajn vyniká

Hygienické zázemie v jadre dispozície kombinuje podľa slov architekta tmavé obklady, ktoré zjemňuje použitie drevenej dyhy na nábytku. Kúpeľňa obsahuje dve menšie umývadlá, sprchový kút a WC. Miesto opticky rozširujú zrkadlové plochy na kúpeľňových nábytkových zostavách. Vzájomný pomer farieb, materiálov a jednotlivých formátov pôsobí harmonicky.

Prečítajte si tiež
Katka a Rafael dizajnéra nepotrebovali. Jednoduchým zásahom pribudla do typického panelákového bytu jedna izba

Oproti kúpeľni nájdeme samostatné WC so svetlosivým obkladom a skrinkou z dubovej dyhy. Medzi spálňou a WC sa nachádza skrytý šatník. Interiér je prehliadkou dôrazu na detail a kvality použitých nábytkových prvkov. Z hľadiska dlhodobého nájmu je byt perfektnou voľbou.

Pohľad na časť kúpeľne s dvoma umývadlami a sprchovacím kútom v kúpeľni.

Oproti svetlému zvyšku bytu je kúpeľňa kontrastne tmavá. Nepôsobí však temno, skôr luxusne. Zdroj: Lenka Némethová

Byt v Bratislave

Architekti: abrama architekti
Lokalita: Bratislava – Koliba
Návrh: 2022
Realizácia: 2023
Podlažná plocha: 85,6 m2

Text: Katarína Mácová
Foto: Lenka Némethová

Kategória: Návšteva
Tagy: byty v Bratislave bývanie na Slovensku minimalizmus moderné bývanie prírodný štýl
Zdieľať článok
Samozbery jahôd sú v plnom prúde a premýšľate, ako ich spracovať? Vyskúšajte náš jednoduchý jahodový koláč, zmrzlinu či výbornú marmeládu!Urob si sám

Samozbery jahôd sú v plnom prúde a premýšľate, ako ich spracovať? Vyskúšajte náš jednoduchý jahodový koláč, zmrzlinu či výbornú marmeládu!

Erik si doma svojpomocne vyrába parádne vikingské sekery. Výsledok vás dostane!Urob si sám

Erik si doma svojpomocne vyrába parádne vikingské sekery. Výsledok vás dostane!

5 základných spôsobov množenia trvaliek: Získajte nové rastliny spoľahlivo a jednoduchoZáhrada

5 základných spôsobov množenia trvaliek: Získajte nové rastliny spoľahlivo a jednoducho

Detský domček do záhrady ako darček pre dcérkyUrob si sám

Detský domček do záhrady ako darček pre dcérky

Diskusia