Zdroj: Tomáš Manina

Dvere má len kúpeľňa. Bratislavský byt s otvoreným pôdorysom, v ktorom zaujme aj voľne stojaca vaňa

20. 04. 2022
Zdieľať

Kvalitné materiály, plne integrované obslužné a úložné priestory, medená dyha, ktorá zjemňuje a zohrieva svetlosivé plochy a minimalistické riešenia. To je základná charakteristika interiéru moderného bytu na Strážnickej ulici v Bratislave. Autorom návrhu je architekt Eduard Jančík.

Byt na Strážnickej ulici v Bratislave sa nachádza na prízemí obytnej budovy. Vďaka veľkej podlahovej ploche (až 110 metrov štvorcových) sa architekt mohol pohrať s priestorovým členením a delením jednotlivých funkcií podľa vlastných predstáv a samozrejme, podľa predstáv klienta. K bytu patrí 50-metrová terasa, na ktorú je bezbariérový prístup.

Prečítajte si tiež
Malý a prispôsobivý byt pre troch? Pozrite, ako sa vie meniť!

Hra s farbami i tvarmi

Charakter celému interiéru dáva kombinácia sivej a medenej farby, doplnená akcentmi čiernej. Architekt kladie dôraz na minimalistické prvky, úložné a obslužné priestory sú integrované, nevytŕčajú a nezavadzajú. Jednoduchosť a prísnosť pravouhlých tvarov zjemňujú kruhové prvky, ktoré nájdete v každej časti bytu: napríklad v podobe osvetlenia, elektrických zásuviek, vypínačov, stojanu na televízor.

Minimalistický moderný byt s drevom a meďou

Charakter celému interiéru dáva kombinácia sivej a medenej farby, doplnená akcentmi čiernej. Zdroj: Tomáš Manina

Otvorený pôdorys, dvere má len kúpeľňa a skrine

Celý interiér má otvorený pôdorys, jediným uzatvoreným priestorom je kúpeľňa. Architekt použil na oddelenie funkcií iba solitérne nábytkové bloky navrhnuté na mieru, ktoré súčasne určujú finálny vizuál interiéru. Priestor voľne plynie a spája sa vďaka jednotnej podlahe – terazzo z kararského mramoru. Mramorové vzory nájdete aj na obklade v kúpeľni.

Minimalistický moderný byt s drevom a meďou

Cez deň slnečné lúče ešte viac zvýrazňujú medenú farbu dyhy, po zotmení vyniknú sofistikované svietidlá, ktoré sú v každej časti bytu. Zdroj: Tomáš Manina

Sivá, čierna, medená a závesy až po zem

Denná zóna začína kuchyňou z dyhy v medenom odtieni a sivej spodnej časti linky. Typickým prvkom je rovnako sivý ostrovček s barovými stoličkami. Kúsok ďalej stojí čierny kruhový jedálenský stôl a priestor pokračuje obývačkovou časťou.

Prečítajte si tiež
Tmavý a preplácaný byt musel dostať novú tvár. Ako dopadla rekonštrukcia?

Obytná plocha je prepojená s exteriérom prostredníctvom rozmerných francúzskych okien. Súkromie zabezpečujú a priestor zútulňujú po zem dlhé závesy, ktoré prepúšťajú svetlo.

Minimalistický moderný byt s drevom a meďou

Celý interiér mení vzhľad a atmosféru podľa spôsobu osvetlenia. Zdroj: Tomáš Manina

Spálňa s vaňou

Za drevenou stenou je ukrytá spálňa. I v nej nájdete nábytok z medenej dyhy a najmä pôsobivú samostatne stojacu vaňu. Celý interiér mení vzhľad a atmosféru podľa spôsobu osvetlenia.

Prečítajte si tiež
Minimalisticky zariadený dvojizbový byt v Bratislave vyniká dobrými nápadmi

Cez deň slnečné lúče ešte viac zvýrazňujú medenú farbu dyhy, po zotmení vyniknú sofistikované svietidlá, ktoré sú v každej časti bytu.

Minimalistický moderný byt s drevom a meďou

Denná zóna začína kuchyňou z dyhy v medenom odtieni a sivej spodnej časti linky. Zdroj: Tomáš Manina

Byt Strážnická

architektonický ateliér: GRUP architects

autor: Ing. arch. Eduard Jančík

lokalita: Strážnická, Bratislava

plocha: 110 m2 + 50 m2 terasa

projekt: 2019

realizácia: 2020

Sabína Zavarská

Foto: Tomáš Manina

Kategória: Navrhovanie interiéru
Tagy: byty v Bratislave drevené obklady interiérové osvetlenie minimalizmus otvorený priestor textílie úložné priestory vane
Zdieľať článok

Diskusia